Relax v okolí

Okolie Krpáčova ponúka pre hostí skvelé možnosti pre aktívny a pasívny odpočinok v každom ročnom období.

Rekreačná turistika - v blízkych lesoch je vynikajúca hubárska lokalita. Prekrásne okolie ponúka možností pre rozmanité a nenáročné vychádzky do okolitej nízkotatranskej prírody, vhodné aj pre menej zdatných turistov. Cyklotrasy pre cyklistov do blízkeho aj ďalekého okolia. Neďaleko sa nachádza vodná nádrž Krpáčovo s možnosťou vodných športov. Čas na dovolenke môžete tráviť aj rybolovom alebo jazdou na koni.

Vysokohorská turistika - hrebeň nízkych tatier (Ďurková, Chabenec, Poľana, Dereše, Chopok, Ďumbier), na trase je možnosť oddychu na vysokohorských chatách s celoročnou prevádzkou – chata M.R.Štefánika a Kamenná chata. Menej náročná túra je návšteva jedinečnej a zaujímavej jaskyne mŕtvych netopierov.


Lyžovanie - v zime sa naskytá možnosť lyžovania priamo na Krpáčove, resp. v neďalekých lyžiarskych strediskách (Tále, Chopok-Juh, Mýto pod Ďumbierom) a tiež je tu možné nájsť vhodný terén pre bežecké lyžovanie.


Skialpinizmus a túry - Krupová – Dereše, Trangoška – chata MRŠ – Ďumbier, pripadne po hrebeni – Ďumbier – Chopok – Dereše – Chabenec – Ďurková. Na trase je možnosť oddychu na vysokohorských chatách s celoročnou prevádzkou – chata M.R.Štefánika a Kamenná chata.


Krpáčovo
Stravovanie: krčma Kukučka, horský hotel Biotika, Polianka, Hydro Krpáčovo
Vodná nádrž: plávanie, možnosť zapožičať si vodný bicykel alebo loďku. Čas na dovolenke môžete tráviť aj rybolovom alebo jazdou na koni.
Tenisové kurty: hotel Biotika, hotel Hydro Krpáčovo
V zime: sane ťahané koňmi, lyžiarske stredisko Hydro-Krpáčovo – zjazdovka 700m, 768 - 866 m n.m., 2 vleky.

Tále (5 km)
Bazén a tenisové kurty: Hotely Partizán a Stupka.
Golfové ihrisko: Gray Bear - prvé 18 - jamkové majstrovské golfovom ihrisku na Slovensku.
Lyžiarske stredisko Tále: Lyžiarske stredisko, požičovňa lyží a skiservis.
Tarzánia: Lanový park postavený z rôznych lanových prekážok, ktoré sú zavesené vo výške.

Bystrá (7 km)
Bystrianska jaskyňa, kolkáreň, kone, kostol, tenisové kurty.

Čierny Balog (29 km)
Vydrovská dolina: je vzorná ukážka cestovného ruchu v regióne, zahŕňajúca atrakcie ako Čiernohronská železnica + múzeum ČHŽ alebo náučný chodník s ľudovou architektúrou v Lesníckom skanzene a Dobročský prales. Návštevník sa môže stať účastníkom zábavy, kt. inšpirujú miestne tradície a folklór.